בתי אבות במרכז

בתי אבות במרכז

בתי אבות במרכז יתנו גם לכם וגם להוריכם נחת, הקרבה והמיקום הטוב ביותר בשבילכם במרחק נגיעה. בהמשך המאמר נספק את כל המידע הרלוונטי כיצד לבחור את בית האבות האידיאלי ביותר בשבילכם הוריכם. במאמר זה נדבר על המעבר לבית אבות מטיפול בבית ע”י מטפל, מחירים של בתי אבות במרכז ועוד.

החלטה האם להעביר את הורינו לבית אבות או להשאיר אותם בבית עם מטפל היא החלטה שיש לה לא מעט שיקולים שהם כוללים בתוכם גם את הרצונות של ההורה. מה התנאים שהוא מחפש במגורים, האם הוא מבקש להיות קרוב למשפחתו, מה מצבו הבריאותי ומה מצבו הנפשי?

כאשר מדברים על בית אבות במרכז (או בכל אזור) צריך לתת דגש רב על מה בית האבות הנכון ביותר להורינו, גם כשנחליט מה הכי נכון נצטרך למצוא את בית האבות המתאים ביותר. גם כאן נותרנו עם לא מעט שיקולים. איזה בית אבות מתאים לו בית אבות רגיל, דיור מוגן או חלילה בית אבות סיעודי או בית אבות לתשושי נפש? נחשוב גם על העלויות וכמה עולה בית אבות במרכז? במאמר להלן נספק מעט מידע על המספרים ועל כמה מקורות שמשם ניתן לקבל מימון עבור שהייה בבית אבות במרכז.

בתי אבות במרכז הארץ

במרכז הארץ יש סביב ה 300 בתי אבות, שבתוכם יש גם מחלקות של בית אבות סיעודי, מחלקת של קשישים תשושי נפש, תשושים, סיעודיים וגם בתי אבות של דיור מוגן. הם מחולקים לשלושה סוגים:

בית אבות פרטי– רוב בתי האבות באזור המרכז נמצאים בבעלות שהיא פרטית או שהם מוגדרים כחברה שהיא בע”מ ויש בהם גם דיור מוגן ומחלקות עבור קשישים סיעודיים ולתשושים. למרות  שהם מחזיקים ברישיון של משרד הבריאות, רק לחלקם יש הסדר אתו והם מקבלים לקוחות ממשרד הבריאות. בעשר שנים האחרונות לפחות יש מגמה להקים בית אבות פרטי שמקבל קשישים עם קוד של משרד הבריאות ברמה גבוהה הרבה יותר מאלו שמקבלים רק לקוחות פרטיים.

בתי אבות ממשלתיים – קיים מספר מועט של בתי אבות כאלה באזור המרכז. הבעלים שלהם הם מדינת ישראל.

בתי אבות המשתייכים לעמותות – בתי אבות בלי שום כוונת רווח.

המחירים של בתי אבות במרכז 

המחירים והעלויות בין בתי האבות משתנים מאחד למשנהו.  להלן פירוט על המחירים במחלקות השונות בבתי אבות במרכז:

12,000- 21,000 ₪ לחודש. בחלק מבתי האבות במחיר הזה כוללים גם את התרופות, הטיטולים ועוד שירותים שנמצאים מחוץ לסל .

עלויות של בתי אבות או מחלקות שמטפלים בקשישים תשושי נפש באזור המרכז עומדים על מעל 10,000 ועד 20,000 ₪ לחודש. עלויות של בתי אבות ומחלקות לקשישים שהם תשושים באזור המרכז עומדים כמעט על אותו טווח מחירים 9,000 – 21,000

כאמור ניתן לקבל קוד רווחה שמקנה הנחה משמעותית ממשרד הרווחה. וכמו כן, המחירים משתנים בין חדר פרטי לבין חדר שמיועד לשני קשישים יחד.

למידע נוסף בנושא בית אבות סיעודי מחירים