טיפול סיעודי

טיפול סיעודי הוא טיפול שוטף שהוא סביב השעון. האדם הקשיש מגיע למצב סיעודי לרוב צריך סיוע בכל דבר מהפעולות הפשוטות מרגע קימתו בבוקר ועד לכתו לישון ולכן חשוב טיפול סיעודי 24/7 לטיפול מקצועי ואכפתי.

חולה סיעודי הוא אדם הסובל מבעיות רפואיות המונעות ממנו לתפקד בחיי היום-יום באופן נורמטיבי, הנזקק לסיוע ולעזרה בביצוע רוב הפעולות היומיומיות:

• לקום ולשכב
• להתלבש ולהתפשט
• להתקלח
• לאכול ולשתות
• לשלוט בסוגרים
• להתנייד באופן עצמאי
זכאות לשירותי סיעוד מטעם המדינה ראה מבחן תלות ADL.

כשמדובר במצב סיעודי בו אדם זקוק לסיעוד ובכך טיפול סיעודי תמיד יהיה מדובר בהוצאה כלכלית גדולה ומשמעותית.

עבור זה יש כמה אפשרויות לקשיש הסיעודי- טיפול סיעודי במסגרת בתי אבות סיעודיים שונים, או טיפול סיעודי על ידי מטפל סיעודי. כאן או כאן נדרשת החלטה שלוקחת בחשבון פרמטרים רבים והתחשבות ברצון הקשיש ומשפחתו הקרובה.

ההשקעה הנדרשת בלקיחת טיפול סיעודי   

איזו השקעה למעשה עומדים לעשות אם מחליטים לקחת מטפל או מטפלת סיעודית זרה לאימא או לאבא שלנו. ההורים שלנו, שטיפלו בנו כל החיים זקוקים עכשיו לעזרה. כעת תורם שמישהו ידאג להם אחרי כל השנים שהם טיפחו ונתנו כל מה שרק יכלו עבורינו ועבור נכדיהם. הם צריכים עכשיו שמשהו מיומן, נאמן והגון יעניק להם את  כל הצרכים האלמנטריים שלא ירגישו בשום מחסור.

בדרך כלל שמגיעים למצב סיעודי צמוד יש להתחיל לפעול תכף ומיד. יש לבחור מישהו שישהה איתם למשך כל שארית חייהם ויעזור להם בכל מה שהם זקוקים ולנו יהיה קשה לסייע להם. זה הזמן שאנו צריכים לגבש את כל היצירתיות שלנו ולמעשה את כל הערכה שלנו להורים שנתנו לנו את כל מה שהיינו זקוקים כל החיים, ולהעניק להורינו את הטיפול המסור שיתאים בדיוק לצרכים שלהם.

טיפול סיעודי חם, אוהב, אכפתי ואמיתי.

מטפל סיעודי או בית אבות סיעודי

לפני הכל חשוב להבין שמטפלת סיעודית ובכלל טיפול סיעודי זה לא משהו שהוא נחשב למותרות, זה צורך בסיסי שהרבה אנשים זקוקים לו לצערם, ולא ניתן ואי אפשר להתחמק ממנו או להתעלם ממנו וחשוב לספק להורים שלנו בדיוק את מה שהם זקוקים לו על מנת להעניק להם חיים טובים יותר, ארוכים יותר ובריאים יותר. לכן ההחלטה היא רק מה יותר נכון בית אבות סיעודי או טיפול סיעודי צמוד בבית. יש לכל אחד את היתרונות שלו.

בית אבות סיעודי- מחזיק צוות של רופאים ואחיות ומספק מענה 24 שעות סביב השעון ונותן יחס אישי לכל מטופל. הוא מספק להם גם שעות העשרה אם ניתן וחברה של אנשים במצבם. כמו כן, בכל מצב של הדרדרות הקשיש יש מיד מענה רפואי כיאה לבית אבות המציע טיפול סיעודי מסביב לשעון.

טיפול סיעודי בבית- הקשיש נשאר באזור המגורים הקרוב והאישי שלו, מקום שהוא רגיל לחיות בו ואינו נדרש לעקור ממנו. טיפול סיעודי זה נערך ע"י איש צמוד, אדם שמתרגל אליו ומכיר אותו ואת כל צרכיו ואין הוא נדרש לנוע בין כמה ידיים של מטפלים.

טיפול סיעודי

צרו עמנו קשר

לכל שאלה ובקשה אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר באמצעות הטופס הבא: