טיפול סיעודי בישראל – על הזכאות

טיפול סיעודי

החיים טומנים בחובם הפתעות רבות שדורשות ממנו להסתגל למצב החדש, ולמרבה הצער, ההפתעות הללו הן לא תמיד חיוביות. הדבר נכון במיוחד כאשר אנו מגיעים לגיל הזהב ומוצאים את עצמנו זקוקים לעזרה חיצונית כדי לעשות פעולות שעשינו בעבר בקלות. כאשר זה קורה חשוב לפנות לגופים המתאימים כדי לקבל טיפול סיעודי שבעזרתו אנו או בני משפחתנו נוכל לעשות את הפעולות היומיות שאנו מתקשים לעשות וגם דברים אחרים שאנו לא מצליחים לעשות בכוחות עצמנו.

קבלת טיפול סיעודי בישראל

על מנת להיות זכאיים לקבלת טיפול סיעודי, חשוב תחילה שאתם, או בני המשפחה שלכם שזקוקים לו, תקבלו אבחון מקצועי על מצבכם הגופני. כדי לבצע אבחון מסוג זה, יש לעבור מבחן ADL שהוא בעצם מבחן של תלות הבודק כיצד אדם שזקוק לטיפול סיעודי מתנהל בחיי היום יום.

מבחן התפקוד הזה עבור קבלת טיפול סיעודי כולל מבדקים של ביצוע פעולות יומיות שגרתיות, כמו הליכה, קימה, רחצה, שתייה ועוד. אם נמצא שאכן ישנן בעיות בביצוע הפעולות הללו, ניתן לקבל אישור מהביטוח הלאומי על עובדת הנבדק סיעודי, מה שמאפשר לקבל טיפול סיעודי בהתאם.

טיפול סיעודי סביב השעון – היכן ניתן לקבל שירות מסוג זה?

למרות הקושי בקבלת הבשורה על היות אדם אהוב עלינו סיעודי, כיום ניתן לקבל סיוע מדהים סביב השעון שמקל על המצב ומאפשר לאדם הסיעודי ליהנות מעזרה מסורה במשך השבוע. עבור קשישים סיעודיים רבים, הפיתרון הטוב ביותר עבור שאלת התלות בגורמים חיצוניים הוא בית אבות סיעודי שמעניק טיפול סביב השעון, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

בית אבות סיעודי ומקצועי מעניק שירות של טיפול סיעודי המותאם אישית עבור כל אדם ואדם שנמצא בו, ולכן חשוב שתמצאו מוסד עם אנשי מקצוע מנוסים שיודעים להתאים תוכנית טיפול עבורכם או עבור אדם הקרוב אליכם.

יתרון נוסף של בית אבות סיעודי הוא אנשי מקצוע מתחום הרפואה שיכולים לטפל במצבי חירום רפואיים ברגע שבו הם מתרחשים בלי להמתין לשירותי חירום, כמו שקורה עם טיפול ביתי. מלבד זאת, חולים סיעודיים נהנים מפעילויות שונות המותאמות למצבם ונמצאים במקום שבו הם יכולים להיות עם בני גילם ולא לחוש שהם בודדים.

הגעה למצב סיעודי שדורש טיפול סביב השעון אינה פשוטה, אך כיום ניתן ליהנות מסיוע נרחב סביב השעון שמאפשר לשמר חלק מהשגרה היומית. טיפול סיעודי במוסד שדואג לאדם הסיעודי מאפשרת לו להיות מוקף במערך תמיכה סביב השעון שמסייע לו לעבור את הרגעים הקשים וגם לבצע פעולות יומיות בצורה פשוטה יותר.