דיור מוגן למקרים סיעודיים

דיור מוגן סיעודי

כל אדם שמגיע למצב בו הוא נתמך סיעודית יש לו מגוון של אופציות שבהם הוא יכול לבחור או שמשפחתו רשאית לבחור עבורו, על מנת לקבל את הסיוע הראוי לו ביום יום. אפשרות אחת הינה ליווי צמוד ואישי של מטפל, האפשרות השנייה היא בית אבות לסיעודיים ששם יינתן לדייר את כל הטיפול לו הוא זקוק והוא יימצא עם חברת אנשים שנמצאים במצבו. ישנה עוד אפשרות והיא לגור בדיור מוגן סיעודי, כשהכוונה היא בתוך מחלקה שהיא סיעודית.

ביטוח לאומי מכיר בקשישים שהגיעו למצב סיעודי לאחר שעברו בדיקות שמאשרות את מצבם, ביטוח לאומי טוען שבדיקות אלו נועדו על מנת לספק להם את כל התנאים לשיפור מצבם ולעזרה בכל שיידרש. כל קשיש שזקוק לעזרה בהלבשה, האכלה וכל מיני פעילויות רגילות של היום יום, יהיה בסופו של דבר מוגדר כקשיש סיעודי. הן זה אומר שמצבו המנטלי לא טוב, אך לא פעם מצבו הפיזי יכול להשפיע על מצבו המנטלי.

תנאי דיור בדיור מוגן

דיור מוגן הוא לרוב דיור שמיועד לקשישים שמסוגלים לנהל חיי שגרה עצמאיים, אך יחד עם זאת הם רוצים מסגרת שהיא תומכת. במסגרת דיור מוגן למבוגרים אלה יכולים להיות בדירה משלהם שיש בה חלל של מטבח וסלון ותנאים של בית רגיל. בנוסף, הם נהנים ממגוון של פעילויות והרבה גם יוצאים מהמתחם מדי יום לטיולים להעשרה, וחוזרים לאחר כמה שעות לדיור המוגן, וחיים חיי שגרה עצמאיים לחלוטין כמובן שישנה גם אפשרות לפנות אל בית אבות סיעודי לטיפול מקיף של 24 שעות ביממה.

מחלקה סיעודית

מסגרת של דיור מוגן סיעודי יהיה למעשה מענה לאדם שלפתע חלה ומצבו הדרדר ואין הוא מעוניין לצאת מהמקום אליו התרגל ורוצה להישאר עם אנשים ופנים מוכרות ולעיתים גם עם בן זוג שנמצא בקרבתו. סיבה נוספת לדיור מוגן סיעודי היא להמשיך לספק לכל דייר שחלה עדיין ליהנות מתנאי חיים רגילים רק שמתווספת לכך עזרה סיעודית צמודה. חולים שמצבם הדרדר יכולים מכל השינויים להיכנס לייאוש ודיכאון ולכן כשהסביבה המוכרת נשארת כפי שהייתה מצבם המנטלי נשאר איתן.