בתי אבות סיעודיים – כיצד בוחרים את בית האבות?

בתי אבות סיעודיים

אנחנו מכירים בשפע של סוגי בתי אבות שיש לכל עיר להציע לאוכלוסייה הקשישה. המגוון הוא רחב וכל בית אבות מציע שירותים אחרים, אווירה אחרת וצוות מקצועי אחר. אך לכולם יש את אותה מטרה, להעניק חיי שלווה ארוכים עד כמה שניתן לדיירים שמגיעים לשכון.

בתי אבות סיעודיים נחשבים לבתי אבות שעובדים כמו על תקן בית חולים. רוב הדיירים שמגיעים הם דיירים חולים ועם תפקוד נמוך, דיירים שזקוקים לטיפול רפואי צמוד. ישנם מקרים שבית אבות רגיל מחזיק בתוכו מחלקות של סיעודיים, לשם מפנים דיירים שמצבם הדרדר והם זקוקים לרופא או אחות צמודים ולכן הם נמצאים במחלקה שהיא סיעודית. אך היום יש גם בתי אבות שמיועדים אך ורק לאוכלוסייה הזו.

חולה שהוא נחשב לחולה סיעודי יתקשה לבצע ביום יום פעולות רגילות. הרבה פעולות כמו לאכול, להתלבש וללכת לשירותים, אלו פעולות שהוא יזדקק עבורן עזרה. לכן לא מן הנמנע יהיה להצמיד לו טיפול סיעודי תכוף למשך כל שעות היממה. טיפול סיעודי ניתן לקבל בבית הקשיש עצמו באמצעות מטפל אישי או לסירוגין בבית אבות סיעודי.

הרבה משפחות שאחד מבני המשפחה נמצאים במצב סיעודי תוהות על דרכי הטיפול והסיוע ליקיר שלהן. הן לא ידועות תמיד מה הדרך הנכונה לבחור לקשיש, האם יותר נכון יהיה להצמיד לו מטפל אישי או שדווקא יהיה נכון עבורו יותר, בית אבות סיעודי שמעניק את כל הצרכים לקשיש וכמובן טיפול סיעודי נדרש, ומאכלס עוד אנשים במצב בריאותי דומה.

הבחירה בבית אבות סיעודי

בארץ יש מגוון של בתי אבות סיעודיים, כמעט בכל עיר גדולה, לפחות מספר של בית אבות כאלה. כל בית אבות סיעודי מחזיק צוות של רופאים, מטפלים ואחיות שמעניקים שירות וטיפול אישי לדיירים. כמו כן, בית אבות מחזיק את כל המכשירים הרפואיים הכי חדשניים לצרכי הדיירים, מה שלא מתאפשר לדוגמא במידה והקשיש נמצא בביתו. החשש בעיקר, של הרבה משפחות, הוא מהיעדר תשומת לב וטיפול אישי ליקיריהם. לכן בכל בית אבות סיעודי קיים תגבור מאוד גדול שמצליח להעניק טיפול אישי תמיד לכל דייר ודיירת.

כל השירותים של בית אבות סיעודי 

בית אבות סיעודי מחזיק כפי שצוין לעיל, במערך רפואה מאוד מרשים שמספק שירותים כל העת, עוד יש בבית אבות סיעודי תזונאים ופסיכולוגים, עובדים סוציאליים ועוד עובדים שמעניקים שירות מלא לקשיש וגם עזרה וסיוע לבני משפחתו. הדיירים בבית האבות נהנים ממגוון של פעילויות, כמו חוגים, העשרה, הרצאות ופעילות גופנית ועוד. כאשר אנחנו מבצעים בדיקה של בתי אבות סיעודיים אנחנו צריכים לחפש את בית האבות הסיעודי הטוב ביותר במחיר ההגון ביותר כדי להבטיח להורינו את המקום המושלם בשבילם.