בית אבות סיעודי מחירים

בית אבות סיעודי מחירים

בית אבות סיעודי מחירים משתנים בין המקומות השונים לכן כאשר אנו חושבים על הרגע שנצטרך לפנות אל בית אבות סיעודי בשביל הורינו אנו חושבים גם על מקום מקצועי ואכפתי אך גם על העלות, כאשר אנו מחפשים בית אבות סיעודי מחירים אנו רוצים לדעת שבחרנו במקום שהוא גם איכותי וגם עלותו בהתאם.

בית אבות סיעודי הוא מקום שמיועד לקשישים שהם סיעודיים או במצב של תשושי נפש. קשיש שהגיע למצב שהוא סיעודי הוא אדם שזקוק לעזרה וסיוע מלאים ברוב הפעולות הפשוטות היומיומיות שלו. בדרך כלל זה אדם שמצב הבריאותי והתפקודי לא מאפשר לו שהייה לבד כתוצאה ממחלה או ליקוי של הל הגוף, או שהוא סובל מבעיות מנטליות כאלה ואחרות.

תפקודו הירוד של הקשיש כתוצאה מכל מחלה או בעיה שקשורה לריתוק למיטה או לכיסא נכים, אי שליטה בסוגרים, בעיות פיזיות אחרות, יגרמו לו לסבול מבעיות רבות והוא יזדקק לטיפול צמוד רוב הזמן, אלה מצבים בהם קשישים רבים נשלחים לבתי אבות סיעודיים. אך נשאלת השאלה במה כרוך בית אבות סיעודי ומה המחירים של מוסד כזה ביחס לבית אבות רגיל?

בית אבות סיעודי מחירים – על התשלום

כל בית אבות סיעודי צריך לשאת ברישיון של משרד הבריאות. משרד הבריאות הוא הגורם המפקח, הוא זה שמפנה קשישים שהם חולים ומשתתף בדמי האשפוז לפי מספר קריטריונים ובהתאם למצב הכלכלי של הדייר החולה או בני המשפחה. התשלום הוא לפי כל חודש והוא כולל מגוון של שירותים כמו תרופות וטיטולים שמיועדים עבור אשפוז בעזרת משרד הבריאות, יש מחיר חד פעמי של דמי כניסה. המחירים לבית אבות סיעודי נעים בממוצע בין 7,000 ₪ – 15,000 ₪ לחודש.

בית אבות סיעודי מחירים – לפי אזורים בארץ 

המחירים לבתי אבות סיעודיים נעים בטווחים שונים בהתאם למיקום בית האבות הסיעודי. באזור הצפון שהוא כולל את העיר טבריה, מעלות ואת כל אזור חיפה והקריות המחירים ינועו בין 8,000 ₪ – 12,000 ₪ לחודש. באזור מרכז הארץ שהוא למעשה כל גוש דן, בני ברק, תל אביב, כפר סבא ורעננה, הוד השרון והרצליה, בת ים, חולון ובפתח תקווה, וגם באשדוד המחירים ינועו בין 10,000 ₪ – 15,000 ₪ לחודש. באזור דרום הארץ שכולל גם את עיר הבירה ירושלים, אשקלון, רחובות, גדרה ונס ציונה המחיר ינוע בין 7,000 ₪ – 10,000 ₪ לחודש.

חשוב לזכור שיחד עם כל בתי האבות הסיעודיים בערים השונות יש בתי אבות סיעודיים או מחלקות סיעודיות במגוון מושבים וקיבוציים בארץ כששם המחירים שונים.

בית אבות סיעודי – הבחירה היא שלכם בלבד!

אין ויכוח על כך שהטיפול באדם הקשיש הסיעודי עדיף שיהיה בבית אך אם הבית לא יכול לטפל וכורח המציאות הוא למצוא מקום הקולט לשורותיו קשישים סיעודיים ויכול לתת מענה למצב שלהם בכל שעות היממה ובכל ימות השנה. כאשר אנו בודקים בית אבות סיעודי מחירים אנו צריכים להבטיח שהגענו לבית אבות סיעודי טוב, בית אבות שייתן תמורה הגונה לעלות שלו ויבטיח להורינו את המקום המקצועי, ההגון והטוב ביותר בשבילם.

קרא עוד: טיפול סיעודי