בית אבות לתשושי נפש – איך בוחרים

בית אבות לתשושי נפש

במהלך החיים כולנו עוברים תהליכים שמשפיעים הן על גופנו והן על נפשנו, וההשפעות הללו ניכרות במיוחד בגיל הזהב. אחת מהתופעות הנפוצות ביותר בגילאים הללו היא ירידה בתפקוד השכלי, המכונה "תשישות נפשית". הירידה הזו מתבטאת בדרגות שונות אצל אנשים שונים, ויש אנשים שאצלם תשישות נפשית היא חולפת, אך גם כאלו שהתופעה הזו קבועה אצלם ומתבטאת בהיעדר מודעות לצרכים האישיים שלהם ולעתים אפילו היעדר של מודעות ועניין באנשים הנמצאים סביבם?

מה ניתן לעשות במקרה של תשישות נפשית?

כאשר ישנו קשיש שמאובחן כתשוש נפשית, חשוב לספק לו טיפול נאות שיאפשר לו לתפקד בצורה טובה יותר בסביבה תומכת שמתמחה בטיפול בבעיות מסוג זה. בית אבות לתשושי נפש הוא המקום הטוב ביותר לטפל בקשישים סיעודיים, וחשוב לבחור אותו בצורה נכונה כדי שהם יקבלו את הטיפול הטוב ביותר.

תחילה יש לבדוק שבית האבות שאתם שוקלים הוא בעל רישיון מטעם משרד הבריאות שמעיד על כך שהוא מורשה ובעל ידע בטיפול בקשישים תשושים נפשית. לאחר מכן, בעת בחירת בית אבות לתשושי נפש חשוב גם שתבחרו מוסד שנותן זכויות ביקור לחברים ובני משפחה בשל החשיבות של חברת אנשים קרובים לאנשים הסובלים מהתופעה הזו.

בנוסף לכך, בית אבות לתשושי נפש חייב לדאוג לאבטחה סביב השעון עבור הדיירים שבו וגם כפתורי מצוקה לצד מיטתו שיאפשרו לו להזעיק את שירותי הרפואה במקרי הצורך.

שירות רפואי צמוד הוא מאפיין חשוב נוסף של בית אבות לתשושי נפש שחשוב שיהיה בו עבור המטופלים שעלולים לחוות מצבים של מקרי חירום קשים. עם השגחה צמודה מהסוג הזה, תוכלו להיות בטוחים שהאנשים הקרובים אליכם יקבלו את הטיפול המסור שהם זקוקים לו, ושהם לא יצטרכו לחכות לו במשך זמן רב.

הפעלות הן גם חלק חשוב משגרת הטיפול של קשישים תשושים נפשית שצריכים להיות עסוקים כדי שמצבם ישתפר. פיזיותרפיה, פעילויות חברתיות שונות והפעלות אישיות הן חלק חשוב בבתי אבות עבור קשישים תשושים נפשית, ואין לוותר עליהן בעת חיפוש אחר בית אבות לתשושי נפש.

הגעה למצב של תשישות אינה פשוטה, בלשון המעטה, וקשישים שמאובחנים כתשושים נפשית זקוקים לטיפול מסור סביב השעון שמאפשר ללוות אותם ברגעים הקשים הללו. בית אבות לתשושי נפש שכולל השגחה צמודה, טיפול רפואי נאות, פעילויות והפעלות וכן אפשרות לבקר את המטופלים הוא בדיוק המקום שאתם צריכים לבקר עבור יקיריכם שיזכו לקבל את הטיפול הטוב ביותר במוסד מסוג זה.

קרא עוד: בית אבות סיעודי