בית אבות בדרום

בית אבות בדרום

בית אבות בדרום הוא מסגרת דיור שמיועדת לקשישים שמתגוררים בדרום או שמשפחתם גרים באזור הדרום וכך הם יכולים לבקרם באופן תכוף. בתי אבות בדרום מעניקים טיפול כולל למגוון צרכיו של הדייר בהתאם למצבו התפקודי.

כל בתי האבות באזור הדרום דואגים לדיירים הן מבחינה סיעודית – רפואית, והן מבחינה חברתית וסוציאלית. כל בתי האבות עוברים ביקורות שהן מקיפות ע"י משרד הבריאות והרווחה כדי להבטיח את איכות השירות והטיפול הניתנים לקשישים.

בחירה של בית אבות בדרום

יש היום מספר סוגים של בתי אבות שמאופיינים ברמה התפקודית של האוכלוסייה שמתגוררת בהם וגם סוג הטיפול הרפואי או הסיעודי שדרוש לכל אחד ואחד. אחד הנתונים הוא מצבו התפקודי של הקשיש שנקבע לפי – מצבו הרפואי ומצבו הסיעודי וגם לפי מצבו הנפשי. נשאלת גם השאלה אם הקשיש נחשב לעצמאי – תשוש או אולי בכלל הוא קשיש במצב סיעודי, את זה קובע איש מקצוע, והשאלה לגבי תשוש נפש נקבעת על ידי פסיכוגריאטר. בתי אבות בדרום מפוזרים בכמה ערים, מאשקלון, נס ציונה ועוד. המחירים עבור מגורים בבית אבות בדרום נמדדים ונקבעים בהתאם לצרכים של הקשיש ורמת הטיפול לה הוא זקוק.

סוגי בית אבות ומוסדות בדרום הארץ 

בית אבות בדרום – להלן הפירוט:

בית אבות בדרום לעצמאיים וגם תשושים– בית אבות זה מיועד למבוגרים שזקוקים לעזרה מועטה- בינונית בתפקוד היום-יומי שלהם, אך עם זאת מסוגלים לעשות מספר דברים לבד ותפקודם הקוגניטיבי צלול וחד.

בית אבות בדרום סיעודי או מחלקה סיעודיתבית אבות סיעודי מיועד לקשישים שמוגדרים במצב סיעוד והם יהיו זקוקים לעזרה צמודה וסיוע תמידי.

מחלקה לתשושי נפש- מיועד עבור קשישים שסובלים ממחלות כגון: דמנציה, אלצהיימר.

מוסד סיעודי מורכב– הוא בית חולים גריאטרי שמטפל בקשישים שהמצב הרפואי וגם הסיעודי מורכב יותר וקשה.

בית אבות בדרום משולב– יש בתוכו כמה מחלקות שונות באותו בית אבות בדרום, מחלקות עבור קשישים שהם עצמאים או תשושים או סיעודיים.

בית אבות בדרום מספק את מירב השירותים להם זקוקים הקשישים והם גם באים כחלק מהתשלום החודשי: מספר של ארוחות ביום, כל שירותי הניקיון והכביסה, שירותים של אחיות מטפלים ורופאים, עזרה סיעודית עפ"י צורך, פעילות תרבות, רווחה ופנאי. כל אחד מבתי האבות או המחלקות השונות חייב להחזיק ברישיון של משרד הבריאות ומשרד הרווחה.

למידע נוסף בנושא בית אבות סיעודי מחירים