בית אבות באור יהודה

בית אבות באור יהודה

אור יהודה, עיר במרכז הארץ שמכילה משפחות רבות ואוכלוסייה מבוגרת גם כן. בעיר יש מספר בתי אבות ואחד מהם הוא בית אבות סיעודי שעונה לשם 'אחוזת איל' ונחשב לבית אבות ברמה גבוהה במיוחד. בית אבות זה הוקם בשנת 1987 והוא מיועד לאוכלוסייה של קשישים שהם תשושים, סיעודיים ותשושי נפש. אוכלוסייה שזקוקה לתמיכה וסיוע 24 שעות ביממה.

בית אבות זה ממוקם במקום פסטורלי שמעניק הרבה שלווה וטבע לדיירים. הוא גדוש בצמחיה

הדיור בבית אבות באור יהודה 

בבית האבות יש מחלקה לכל סוג של דיירים. כל החדרים מרווחים ונקיים. יש בכולם מיטה אורתופדית, כמו כן יש מקרר, מזגן, לחצן מצוקה וארון לכל דייר. גם השטח הציבורי שממנו נהנים הדיירים יום יום הוא מושקע ומטופח בצמחייה, בספות נוחות וספסלים. הדיירים נהנים מטיפולים רבים שמוענקים להם כשהמטרה היא שמירה על התפקוד והעניין שלהם בדברים מסויימים. כך בוחרים בית אבות שמספק לדיירים את התנאים הטובים ביותר.

כל השירותים והפעילויות

כל דייר מקבל טיפול מסור תחת השגחה רפואית צמודה של 24 שעות ביממה. טיפול שכולל בדיקות, מעקבים ונתינה של תרופות. יש גם שירותים של פרא-רפואיים כגון פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק שמסופקים לכל אחד זאת על מנת לשמור כל העת על התפקוד שלהם, על הכושר הפיזי והמוטוריקה.

הדיירים מקבלים כל עזרה סיעודית לה הם זקוקים גם בפן האישי וגם בכל ציוד עזר לו הם זקוקים, הליכונים כסאות על גלגלים ועוד. אחד הדברים החשובים שעליהם שמים דגש בבית האבות, הוא שקיפות מלאה לגבי מצבם של הדיירים, לכן קיים בבית אבות שירות של עובדת סוציאלית שנפגשת עם כל דייר ובודקת את שלומו ובהתאם לזאת מעדכנת גם את המשפחה של הדייר על מצב בריאותו ותפקודו היומיומי.

הבית מספק שירותים נוספים כגון מספרה, שירותי דיוור וכביסה, ניקיון ועוד. כמו כן, כל דייר נהנה ממגוון של פעילויות ופנאי שעומדים לרשותו והוא יכול לבחור מתוכם את מה שמועדף עליו. יש חוגי ציור, חוג אומנות והעשרה, שיחות אקטואליה, חוג קרמיקה, פעילות גופנית, מקהלה ומוסיקה ועוד.

ופרחים. יש בו חצר גדולה וגינה פורחת, שם הדיירים יכולים לטייל בכל יום וליהנות מהפריחה ומהציפורים. כמו כן, יש גינת ירק שממנה הדיירים נהנים גם כן ועוד. המוטו של כל צוות במקום הוא להנחיל על הדיירים מקום רגוע, חם ושלו בשנות חייהם האחרונות, תוך כדי שמירה על הפרטיות והכבוד שלהם.

לפרטים נוספים על אחוזת איל – בית אבות באור יהודה